niedziela, 19 maj 2019 21:43

Floriada 2019

5 maja 2019 r. o godz. 11.30 zawyły syreny. To już III Floriada i festyn rodzinny zorganizowany przez Ks. Jerzego Węzkę proboszcza naszej parafii i Urząd Gminy Puławy.

Parada wozów strażackich z włączonymi sygnałami ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu puławskiego rozpoczęła odpust ku czci Św. Floriana patrona strażaków. Poczty sztandarowe poszczególnych jednostek, przemaszerowały do kościoła w Gołębiu.

O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta msza św. pod przewodnictwem biskupa Mieczysława Cisło. W mszy uczestniczyli przedstawiciele kościoła, władz państwowych, samorządowych, mundurowych, mieszkańcy Gołębia i okolic.

Po mszy odbyły się pokazy strażackie i ratownictwa. Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchańcach i udział w zabawach plastycznych zorganizowanych przez GOK.

Na scenie rozpoczęły się występy dzieci, młodzieży i seniorów z naszego terenu. Znakomity koncert i popis dała Natalia Kosmowska. Potem jak zwykle nastąpił występ Ks. Piotra  Kazimierskiego, który rozbawił publiczność i zachęcił do wspólnej zabawy.

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Gołębia bardzo aktywnie włączyli się w organizację festynu. Nasze umajone stoisko, jak zwykle zadbało o stronę dla ciała, proponowało różnorodne swojskie ciasta, przepyszny chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami. Prezentowaliśmy nasze wydawnictwa, rozdawaliśmy pamiątkowe długopisy od naszego kolegi Mariusza Łuczyńskiego. Z powodu chłodu i wiatru, dużym powodzeniem cieszyły się gorące napoje.  

Stoisko ze słodyczami mieli także rodzice naszego Przedszkola. Był także tort i pieczone kiełbaski.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Czytany 215 razy
Licznik odwiedzin
Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
67
138
2985
8586
58255


Twój adres IP:3.235.75.174