niedziela, 13 październik 2019 15:06

Piknik na Łąkach Bonowskich

Co za gwar! Ile ludzi! Nawet w gorącym czasie sianokosów nie było tu takiego poruszenia!

Co się dzieje?!?!?!

To tylko Towarzystwo Przyjaciół Gołębia bawi się na Łąkach Bonowskich ?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i zaproszeniami, 29 września 2019 r. o godz. 15:00 rozpoczął się piknik „Oderwij się od smartfona. Zabawy naszych dziadków”

Już wcześniej członkowie TPG rozłożyli namiot, przygotowali teren, rozpalili ognisko.

Na chętnych koło kościoła czekał autokar, który dowiózł ich na miejsce. Niektórzy dotarli własnymi samochodami, rowerami.

Piknik rozpoczął się od powitania wszystkich zebranych i informacji dotyczącej realizacji zadania  publicznego „Oderwij się od smartfona. Zabawy naszych dziadków” współfinansowanego ze środków Powiatu Puławskiego. Piknik zorganizowaliśmy po to, żeby nasi uczestnicy we wspólnej zabawie oderwali się od smartfona, komputera, czy telewizora. Naszym celem było pokazanie i przekazanie w jaki sposób bawili się kiedyś nasi dziadkowie oraz zachęcenie wszystkich do zabaw ekologicznych i do kontaktu z przyrodą. Chcieliśmy,  żeby wszyscy mieli wymarzony relaks od nauki i czas spędzony na świeżym powietrzu.Następnie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu. Wyróżnione prace zostały nagrodzone, a wszyscy dostali drobne upominki w podziękowaniu za udział w konkursie i warsztatach, które odbyły się 3 września pod okiem Doroty Skibińskiej i Agnieszki Capały.

Potem trzeba było sprawdzić, czy zrobione latawce i modele lecą ładnie i wysoko. Pogoda sprzyjała, leciutki wiatr unosił latawce, a w jesiennym słońcu lśniły one wszystkimi barwami.

Była także wystawa samolotów i pokaz modeli latających przygotowanych przez pana Janusza Kondka. Był także konkurs lotów modeli kartonowych.

Następnie zaczęły się zabawy z niecodziennymi zabawkami. Pan Piotr Antoniak pokazał, jak się biegało z fajerką albo z kołem od roweru. Okazało się, że to nie takie proste, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Ale niektórzy doszli do mistrzostwa. Krzyki „Uwaga! Biegnie” rozlegały się często i donośnie. Ćwiczyli duzi i mali, młodzi i ci odrobinę starsi. A ile przy tym było instrukcji od tych, którzy pamiętali te zabawy, ile wspominek… Mama kazała iść krowy przepolować. Powiedziałem, że nie pójdę, ale z fajerką pobiegnę  wspominał Tomek.

Andrzej Bernat przygotował szczudła. Tutaj prym wiedli chłopcy, a nagrodę otrzymały dwie dziewczynki. Było bardzo dużo zabawy, nie zrażając się potknięciami i upadkami.

Krysia Jedliczko, przygotowała rekwizyty do konkurów i zabaw plenerowych które prowadziła przy współudziale naszych koleżanek z Towarzystwa, to: gra w babę, smrody, cezyka i inne. Wszyscy otrzymywali drobne upominki i oczywiście słodycze.

Dla najmłodszych były zabawy „stary niedźwiedź”, „Ole Olejanko”, „ Baloniku mój malutki” i inne. Była także zabawa z bańkami mydlanymi, które przygotowała Agnieszka Capała.

Do zabaw przygrywał na akordeonie Jurek Jabłonka.

Koniki Tomka Kozaka niestrudzenie woziły w bryczce chętnych. Oczywiście troszczymy się o zwierzęta, trasy były krótkie i nie męczące koników.

Przebojem był traktor, o który nawet doszło do małej wojny płci ?

O to, aby ciało nie opadło z sił, zadbali Ewa Ochal, Nastka i Andrzej Bernatowie oraz Sławek Jedliczko, niestrudzenie krojąc ciasto, piekąc kiełbaski serwowane z przygotowanym przez Zbyszka i Gienię chlebem domowym, podając gorącą herbatkę.

W organizacji wsparła nas gołębska OSP- samochód strażaków nie tylko wzbudził zachwyt u dzieciaków, ale również był wsparciem energetycznym.

Gdy zaczęło się zmierzchać, powoli rozeszliśmy się do domu, oczywiście sprzątając wcześniej teren.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas i pomogli w przygotowaniu pikniku.

Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali czy przekazali nagrody.

Dziękujemy naszym członkom, którzy już wcześniej przygotowywali organizację imprezy i wszystkich związanych z nią zadań.

A przede wszystkim dziękujemy wszystkim tym, którzy chcieli się razem z nami bawić. Dziękujemy za radość, uśmiech, wspólną zabawę i miłe słowa.

I bardzo często na pożegnanie padało pytanie: Będzie jeszcze taki piknik?

Czytany 922 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
53
88
1189
31
289943


Twój adres IP:3.238.49.228