niedziela, 19 styczeń 2020 13:23

Ekologiczne inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Gołębia

Towarzystwo Przyjaciół Gołębia w trosce o los naszej planety i przyszłość naszych pokoleń od trzech lat podejmuje działania proekologiczne. Cykl całorocznych inicjatyw odbywa się pod hasłem Towarzyskie Spotkania z Planetą. Obejmują one nie tylko dyskusje i spotkania dotyczące przyszłości Ziemi oraz poznawanie jej problemów, ale też porządkowanie naszej wspólnej przestrzeni.

W pierwszym roku praca stowarzyszenia skupiała się wokół tematyki dotyczącej rzek i zanieczyszczenia wód. Sprzątaliśmy teren nad Wisłą, a kulminacyjnym punktem tej ekologicznej inicjatywy było albumowe wydanie książki Wisłoterapia.  

W następnym roku podjęliśmy działania związane z ochroną lasu. Zasadziliśmy nowe drzewa, uporządkowaliśmy teren leśny oraz zainteresowaliśmy czytelników tematyką drzew, przekazując naszą nową pozycję książkową – Drzewne imaginacje.

W ubiegłym roku zajęliśmy się problemami zanieczyszczenia powietrza. W związku z tym opracowaliśmy cykl spotkań z fachowcami, którzy przybliżali nam przyczyny, skutki i zapobieganie zanieczyszczeniom powietrza. Zorganizowaliśmy również wycieczkę do  Michowa w powiecie lubartowskim w celu poznania Farmy Wiatrowej. Dowiedzieliśmy się również o odnawialnych źródłach energii, które są nadzieją na powstrzymanie zmian klimatu. Wyjątkowym i bardzo ciekawym projektem były też warsztaty dla dzieci pod hasłem „Baw się powietrzem”.

W tym roku  misją naszego Towarzystwa jest troska o czystość naszej Ziemi. Rozpoczynamy działania z myślą przewodnią „Myślę, więc segreguję”. Planujemy spotkania z ludźmi – specjalistami od problemów z odpadami, wyjazdy szkoleniowe, happening oraz przede wszystkim rozpoczynamy wielkie akcje porządkowe w naszej miejscowości. Wszystkie osoby zainteresowane tematem zachęcamy do współpracy dla własnego dobrego samopoczucia i zdrowia oraz przyszłości naszych dzieci. Problem odpadów niech nie będzie „problemem śmieciowym”.


 

Zaproszenie do wspólnego sprzątania Gołębia

W sobotę 25 stycznia planowane jest sprzątanie terenu przy drodze biegnącej do stacji kolejowej w Gołębiu. Zbiórka chętnych osób planowana jest o godz. 10.00 przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Żuławy – dawne małe boisko sportowe.

 

Czytany 539 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
281
277
1637
4867
194022


Twój adres IP:3.238.132.225