niedziela, 19 styczeń 2020 13:31

Spotkanie Opłatkowe Towarzystw Regionalnych z Lubelszczyzny

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2020 Roku Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zorganizowali uroczyste Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się 11 stycznia w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na tę uroczystość zjawili się prezesi i członkowie zarządów regionalnych oraz zaproszeni goście, między innymi: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Zbigniew Wojciechowski, Wojewoda Lubelski – Lech Sprawka, Wójt Gminy Puławy – Krzysztof Brzeziński. Z ramienia naszego Towarzystwa Przyjaciół Gołębia w tej gali noworocznej uczestniczyło sześć osób.

Spotkanie poprowadził Przewodniczący WRTR w Lublinie – prof. dr hab. – Marian Surdacki, który powitał uczestników, złożył życzenia oraz w interesujący sposób przedstawił historię małego opłatka – wigilijnego symbolu pojednania i życzliwości.  Po jego wystąpieniu głos mogli zabrać przybyli goście oraz inne chętne osoby. Wyjątkową oprawę miała też wspólna modlitwa poprowadzona przez księdza – przedstawiciela Kurii Lubelskiej oraz wzajemne życzenia między uczestnikami ceremonii połączone z przełamywaniem się opłatkiem.

W trakcie spotkania można było obejrzeć występ Teatru z Nasutowa i przedstawianą sztukę pt. „Pierwsza Wigilia w niepodległej Polsce”  oraz „Betlejem Polskie” – przygotowane przez Teatr Pokolenie z Opola Lubelskiego. Obydwie sztuki wyzwoliły w widzach wiele wzruszeń, a także zachęciły wszystkich  do wspólnego kolędowania.

Spotkanie Opłatkowe zakończyło się poczęstunkiem, który dał nie tylko okazję do przyjaznych rozmów między osobami z różnych stowarzyszeń z Lubelszczyzny, ale także do poznania noworocznych planów i zamierzeń ich członków.

Czytany 545 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
291
277
1637
4867
194022


Twój adres IP:3.238.132.225