niedziela, 05 wrzesień 2021 12:35

Zapraszamy w każdą środę na godz. 18.00 do Izby Produktu Lokalnego na naukę rękodzieła artystycznego

25 sierpnia w naszej Izbie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Niech się dzieje!" Spotkania te dedykowane są szeroko rozumianemu dziewiarstwu  i robótkom ręcznym. Podczas tych spotkań chcemy nauczyć się robić szydełkiem i na drutach. Chcemy przypomnieć techniki kiedyś obowiązkowe dla każdej szanującej się pani domu, a teraz przydatne i pozwalające na stworzenie niepowtarzalnych prac. Bo każde rękodzieło jest oryginalne i niepowtarzalne!
 
Na pierwszych zajęciach zaczęliśmy od podstawowych ściegów szydełkowych, nauczyliśmy się czytać schematy, a następnie uczestnicy zaczęli robić serwetkę, którą będzie można wykorzystać do stworzenia ozdoby ściennej mandali lub łapacza snów. Podczas kolejnych zajęć będziemy się uczyć ściegów szydełkowych, następnie podstaw dziewiarstwa na drutach- spróbujemy zrobić prostą czapkę i szalik. Co dalej?- co nam fantazja podpowie :)
 
Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, w każdą środę o godzinie 18:00 i są bezpłatne. Jedyne, co jest teraz potrzebne to szydełko, odpowiednia nitka, chęci i dobry humor. Chociaż z brakiem dwóch pierwszych poradzimy sobie :)
 
Zapraszamy chętnych i NIECH SIĘ DZIEJE!
Czytany 78 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
76
289
805
6882
204111


Twój adres IP:3.239.50.33