środa, 15 wrzesień 2021 08:05

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Daniłko

Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Daniłko, które odbyło się dnia 7 września 2021 r. w Izbie Produktu Lokalnego w Gołębiu, na długo pozostanie w naszej pamięci. To prawdziwa lekcja historii. Pani Małgosia interesująco opowiadała o Lotnisku Borowina – Gołąb, na którym rozegrała się tragedia w dniu 2 września 1939 roku. Dotknęła ona mieszkańców Gołębia, głównie kobiety. Zginęły one od bomb zrzuconych przez niemieckie samoloty w trakcie prania przez nie bielizny w jeziorze Nury.

Pani Małgosia zaprezentowała fotografie i dokumenty zamieszczone w książce „Lotnisko Borowina-Gołąb Okruchy pamięci”. To był świetny wykład merytoryczny poparty slajdami i dokumentami. Książka tej młodej autorki jest unikatem regionalnym. Znakomicie opowiada o tamtych początkach wojny wciąż żywych w pamięci potomnych Gołębia. Uczestnicy spotkania rozpoznawali swoich bliskich krewnych na zamieszczonych w książce fotografiach.

Łączymy wyrazy wielkiego uznania za wkład pracy nad tą historyczną publikacją z archiwalnymi zdjęciami. Należy także wspomnieć, że książka otrzymała Wawrzyn Pawła Konrada i tytuł Książki Roku 2020 w kategorii „Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego”. Jeszcze raz serdeczne gratulacje.

 

 

Czytany 73 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
73
289
805
6882
204111


Twój adres IP:185.191.171.34