czwartek, 26 październik 2023 15:47

35. lat Towarzystwa Przyjaciół Gołębia

21 października 2023 r. świętowaliśmy jubileusz  35-lecia  istnienia Towarzystwa Przyjaciół  Gołębia. Każdy jubileusz skłania do wspomnień i refleksji. Choć jest czymś bardzo miłym, to zawsze towarzyszy mu pytanie „Czemu ten czas tak szybko mija?”

Swoje 35. lat istnienia TPG zawdzięcza niestrudzonej pracy i zaangażowaniu swoich członków. To ich upór w dążeniu do celu i utożsamianie się z tym małym skrawkiem ziemi, na którym mieszkają sprawia, że udaje się realizować cele, które na początku wydawały się nieosiągalne. Dbanie o miejsca pamięci narodowej, podtrzymywanie tradycji, celebrowanie kolejnych rocznic wydarzeń historycznych, które miały miejsce na tym terenie, kształtując świadomość i postawy lokalnej społeczności. A wszystko po to, byśmy z dumą mogli powiedzieć : Jestem z Gołębia!    

Uroczyste obchody jubileuszu zorganizowaliśmy w restauracji „Nepomucen” w Gołębiu, a nad sprawnym i eleganckim przebiegiem uroczystości czuwali: Pani Teresa Woszczek (prezes TPG) i Pan Sławomir Jedliczko (w-ce prezes TPG), których pogoda ducha i uśmiech udzielały się wszystkim obecnym.

Wśród wielu znamienitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli przedstawiciele: Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Pani Agata Grula – dyrektor generalny Urzędu , Urzędu Marszałkowskiego Pan Zbigniew Wojciechowski – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Towarzystw Regionalnych w Lublinie Pani Ewa Sikora-Chołody (Centrum Spotkania Kultur) i członek Zarządu WRTR - Pan Bogusław Gałęzowski, Powiat Puławski Pani Danuta Smaga - Starosta i Pan Leszek Gorgol Wicestarosta, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Janusz Wawerski, Gminy Puławy Pan Kamil Lewandowski – Wójt Gminy Puławy i Pan Wojciech Gibaszek – Zastępca Wójta, Przewodnicząca Rady Gminy Puławy Pani Dorota Osiak i Radni Gminy, Proboszcz Parafii Gołąb ks. Jerzy Węzka, przedstawiciele Nadleśnictwa Puławy, Prezesi zaprzyjaźnionych Towarzystw Województwa Lubelskiego, Dyrektorzy instytucji i prezesi lokalnych organizacji  i sympatycy TPG.

Polonezem powitaliśmy wszystkich zebranych, następnie odbyła się prezentacja multimedialna z trzydziestopięcioletniej działalności Towarzystwa. Otrzymaliśmy wiele nagród, wyróżnień, dyplomów oraz usłyszeliśmy wiele słów uznania i wsparcia i gratulacji. Za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy.

Podczas jubileuszu promowany był kolejny tomik poezji naszej członkini, koleżanki Pani Agnieszki Maj, zatytułowany: „Moje (po) szlaki”, z którego interpretowane były 2 wiersze oczywiście przez nasze koleżanki z Towarzystwa.

Ogromne wrażenie na widzów sprawiły tańce (polonez i kujawiak) brawurowo wykonane przez członków naszego Stowarzyszenia. Nasz nowo powstały zespół „Gęsawa” w wytwornych strojach prezentował się przepięknie.

Prezentował się także zaproszony zespół „Rosa” z Janowca, który znakomicie wykonał walca. Prezentowana była także wystawa malarstwa Pani Doroty Opolskiej Maksym, która jest ilustratorką wydanego i promowanego na uroczystości tomiku poezji.

Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na pyszny poczęstunek, podczas którego (w kameralnym już gronie) uczestnicy dzielili się wrażeniami.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy w tym ważnym dla nas dniu towarzyszyli nam osobiście, jak również tym, którzy zawsze dobrze nam życzą i nas wspierają.  

Do zobaczenia za kolejne 5 lat!

Czytany 151 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
200
150
811
8776
442222


Twój adres IP:3.238.180.174