wtorek, 14 listopad 2023 17:36

Kolejne urodziny naszej Ojczyzny

Święto Niepodległości obchodzone jest w Polsce 11 listopada. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli (1795-1918). 11 listopada to piękna i radosna karta naszej historii. Tego dnia wszyscy cieszymy się wolną i niepodległą Polską. Jedną z form uczczenia tego bardzo ważnego święta jest wywieszenie flag narodowych na budynkach instytucji publicznych, zakładów pracy i prywatnych posesjach.

To też składanie kwiatów pod pomnikami bohaterów narodowych i oddawanie hołdu ojcom polskiej niepodległości. To też radosne Marsze Niepodległości, Biegi Niepodległości, akademie i inne uroczystości. 

Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Gołębia po mszy świętej w kościele parafialnym tradycyjnie uczcili ten dzień, składając kwiaty pod pomnikiem na Skwerze Niepodległej w Gołębiu. W tej ceremonii uczestniczyli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego – Pani Danuta Smaga Starosta, Gminy Puławy – Pan Kamil Lewandowski, Pan Wojciech Gibaszek – Wójtowie, Przewodnicząca Rady Gminy Puławy i Radni Gminy, przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Gołębiu i Borowej, OSP, Gminnego Ośrodka Kultury, Przedszkola, Związku Emerytów i Rencistów. Był wspólnie odśpiewany Hymn i okolicznościowe przemówienia przy licznie zgromadzonych mieszkańcach Gołębia i okolic.

Świętowanie tego dnia to też pokaz naszego patriotyzmu, który Richard Aldington  definiuje, jako „żywe poczucie zbiorowej odpowiedzialności”.

Czytany 45 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
201
150
811
8776
442222


Twój adres IP:31.60.93.24