sobota, 24 wrzesień 2016 09:45

Towarzystwo Przyjaciół Gołębia współorganizatorem Europejskich Dni Dziedzictwa 2016

18 września br. Towarzystwo Przyjaciół Gołębia włączyło się do obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Gołębiu. Członkinie TPG wystąpiły w spektaklu teatralno-kabaretowym pt. „Jak to ze chrztem Polski było”. Reżyserem i autorką scenariusza jest Pani Agnieszka Maj.

W przedstawieniu wystąpiły – Barbara Kamola jako Mieszko I, Teresa Woszczek zagrała rolę Dobrawy, Czciborem (bratem Mieszka) była Bożena Bąkała, woja władcy przedstawiła Krystyna Miazga, Redkę  odegrała Zofia Misiewicz, Gienia Góra została pogańskim kapłanem a Wiesława Kwit babką zielarką, Danusia Kursa podjęła dwie role mnicha i dostojnika kościelnego. Narratorem spektaklu była Basia Mazur. Nasze artystki prezentowały wysoki poziom aktorski i własnoręcznie przygotowały bogate stroje nawiązujące do początków Państwa Polskiego.

W strojach z czasów Mieszka I członkowie Towarzystwa poprowadzili korowód szlakiem zabytków i miejsc pamięci. W pochodzie bardzo licznie uczestniczyły dzieci i młodzież, przebrane w stroje z różnych epok. Należy podkreślić duże zaangażowanie, nakład pracy i pomysłowość w tworzeniu przebrań.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Haliny Osiak, która pomimo, że nie występowała w spektaklu, zadała sobie trud przygotowania własnego stroju na korowód.

Czytany 1087 razy

Licznik odwiedzin

Dziś:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Ogółem:
113
240
720
6367
227059


Twój adres IP:35.153.100.128